Ako si zorganizovať špajzu? Vďaka tomu budete mať prehľad a nič sa vám neskazí

Na to, aby vám šlo varenie jednoduchšie alebo aby ste nemali vo veciach taký neporiadok, tak je dôležité, aby vaša špajza prešla poriadnou organizáciou. Veď nie je nič horšie, než zapatrošené potraviny, ktoré sa skazia a potom ich už budete len vyhadzovať. Aby nič nevyšlo navnivoč, tak je dôležité spraviť si v špajzy systém. Ale ako?

Ako si zorganizovať špajzu? Vďaka tomu budete mať prehľad a nič sa vám neskazí (Foto: usnplash.com)

Prečo je dôležitá organizácia v špajzy?

V prvom rade sa jedná o to, aby ste vedeli, čo kde máte. Nie len, že to bude v špajzy pôsobiť krajšie a urovnanejšie, no zaberie vám oveľa menej času, keď budete niečo hľadať. Hlavne popri varení, keď máte jedlo na platni a potrebujete danú ingredienciu veľmi rýchlo nájsť. Ďalším bodom, prečo je organizácia dôležitá je, že takýmto spôsobom ušetríte veľa miesta. Ak budete mať všetko správne uložené a porozdeľované, tak sa tam zmestí oveľa viac potravín, než keby ste tam mali všetko len pohádzané. V tom prípade by sa mohlo stať, že sa vám začne zo sáčku vysýpať cukor, múka alebo soľ.

Náš tip: Využite bazárové regály so zľavou, vďaka čomu ušetríte a zároveň zlepšíte organizáciu vo vašom špajzi.

Ako usporiadať všetky potraviny

Triedenie špajzy by ste mali začať tým, že všetky potraviny povyberáte z poličiek a uložíte ich na zem alebo kuchynskú linku. Tak budete začínať s čistým štítom a máte možnosť celú špajzu pred zaplnením upratať. Ďalej si prichystajte všetky nádoby, košíky a štítkovače, pomocou ktorých si špajzu zorganizujete. Samozrejme, tieto veci nie sú povinné a je len na vás, aký systém organizácie zvolíte.

Potom pretrieďte potraviny – tie, ktoré sú po záruke alebo začali plesnivieť, vyhoďte. Tie potraviny, ktoré do špajze nepatria, ale na tento typ máte iné miesto, tak ich tam uložte. No a potraviny, ktoré patria do špajzy a zároveň sú ešte v dobrom stave naskladajte do políc. Vytvorte si systém, aby ste mali ľahký prístup k potravinám, ktoré používate najčastejšie. 

Zdroj: https://www.nabytoktiptop.sk/ako-vybrat-nabytok/

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!