Potrebujete z domu odviesť negatívnu energiu? Pomôžu vám rastlinky!

Asi všetci vieme, že niektoré rastliny majú schopnosť čistiť vzduch a vytvárať príjemné a pozitívne prostredie. Ale vedeli ste aj to, že niektoré rastliny majú silu absorbovať negatívnu energiu a pomáhať nám zbaviť sa stresu, napätia a negatívnych emócií?

Potrebujete z domu odviesť negatívnu energiu? Pomôžu vám rastlinky!
(zdroj: unsplash.com)

Nenáročná a antitoxická

Každý deň sa stretávame s rôznymi situáciami, kedy sa cítime vystresovaní, unavení a napätí. V takých okamihoch je mať prostredie, v ktorom žijeme, naozaj príjemné. Všetko čo nás obklopuje, totižto, môže mať vplyv na našu pohodu a duševný stav. Preto vždy pri zariaďovaní domácností vyberajte len to najlepšie – najlepšie sedačky, najlepšie doplnky, najlepšie farebné kombinácie. Nemalú úlohu v skrášľovaní prostredia zohrávajú aj izbové rastliny. Mnohé odvádzajú negatívnu atmosféru, čím nám môžu pomôcť vytvoriť príjemnú a harmonickú domácnosť (alebo pracovisko), kde sa môžeme cítiť lepšie a pokojnejšie. Hneď prvou rastlinou, ktorá má túto schopnosť, je (možno sa budete čudovať) svokrin jazyk. Hoci návšteva svokry obvykle neveští nič dobré (česť výnimkám), túto rastlinku do svojej domácnosti pokojne vpustite. Vedci totiž tvrdia, že táto rastlina filtruje negatívnu energiu. Je tiež známa svojimi vlastnosťami čistenia vzduchu, vďaka čomu pomáha odstraňovať toxíny zo vzduchu v domácnosti. Navyše je nenáročná a starostlivosť o ňu zvládne aj začínajúci pestovateľ.

Jen bílou orchidej…

Orchidea má miesto asi v každej domácnosti. Zdobia naše parapetné dosky a zaujmú predovšetkým svojim kvetom a koreňmi, ktoré pre svoj „život“ nepotrebujú zeminu. Tieto kvetinky sú však aj veľmi pekné. Vedeli ste, že na to, aby orchidea kvitla a bola stále krásna, je potrebné mať v domácnosti dobrú energiu? Odborníci tvrdia, že ak je v domácnosti nahromadená negatívna energia, orchidei sa nebude dariť – a môžete jej dopriať tie najlepšie podmienky, ktoré pre rast potrebuje. Orchidey dodávajú energiu a ich farebný vzhľad je známy tým, že upokojuje myseľ. Dávajte si pozor – keď orchidea začne opadávať, môže to znamenať, že je v domácnosti až príliš veľa negativity.

Energia a prosperita z východnej filozofie

Medzi nenáročné rastliny patrí aj lopatkovec. Hoci on toho pre život veľa nepotrebuje, vy ho pre svoj život potrebujete, pretože pomáha neutralizovať škodlivé toxíny v interiéri. Ideálne je, ak túto izbovú rastlinu umiestnite do miestnosti so stagnujúcou energiou. Lopatkovec vám pomôže zlepšiť atmosféru, keďže ponúka duchovnú, duševnú i fyzickú prosperitu a z jeho energie môže ťažiť úplne každý. Dajte však pozor na to, aby sa k nemu nedostal váš domáci maznáčik – pre zvieratá je totiž jedovatý. Všestranným pomocníkom sa pre vás môže stať aj aloe vera. Je to čistiaca a upokojujúca rastlina, ktorá pre svoj život nepotrebuje výdatnú zálievku. Okrem liečivých vlastností sa verí, že aloe vera odháňa smolu a negatívnu energiu. Je to prispôsobivá rastlina a môže sa jej dariť tak na miestach plne osvetlených slnkom, ako aj na miestach, ktoré nemajú toľko slnečného svetla. A ešte trochu aj z feng šuej. Energiu a prosperitu podľa tejto filozofie prináša napríklad bambus. Umiestnenie bambusových rastlín vo východnej časti vášho domu posilňuje pozitívny tok energie. Tiež nevyžaduje priame slnečné svetlo a môžete ho pestovať vo vode alebo v pôde. Podobne pozitívne účinky, ako bambus, majú aj výrobky z neho – napríklad bambusový nábytok. Pri jeho kúpe alebo kúpe akéhokoľvek iného kúsku do svojej domácnosti určite využite zľavy na nábytok.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!