Riešenia pre udržateľné bývanie – ako svojim bývaním nezaťažiť životné prostredie?

Ekológia, udržateľnosť a priateľskosť k životnému prostrediu sa teraz rieši v každej oblasti nášho života. Pri móde, strave a aj pri stavbe domu. Udržateľnosť pri architektúre znamená použitie prírodných, prípadne recyklovaných materiálov a zároveň technológií, ktoré využívajú energiu efektívne. Aké sú najnovšie trendy v tejto oblasti a čo môžete pri stavbe svojho domu zakomponovať?

Riešenia pre udržateľné bývanie – ako svojim bývaním nezaťažiť životné prostredie? (Foto: unsplash.com)

Výber okien

Veľkú rolu pri udržiavaní tepla v interiéri zohráva kvalita a typ okien. Aktuálne sú najlepším riešením okná s tromi sklami. Vďaka tomu zostane teplo v miestnosti a nebudete musieť dom alebo byť intenzívne vykurovať. Čo ste možno nevedeli, tak najviac tepla uniká práve cez okná, aj napriek tomu, že sú zavreté. Kvalitnejšími oknami šetríte nie len náklady za vykurovanie, ale aj životné prostredie.

Ventilačný systém

Ak plánujete stavbu domu alebo veľkú rekonštrukciu, tak je vhodné zvoliť ventilačný systém, ktorý zabezpečí spätné získavanie tepla. Čo je jeho najväčšou výhodou, tak zabezpečuje v interiéri čerstvý vzduch, ktorý je pasívne ohrievaný. Zároveň je vhodné zvoliť centralizovaný systém s peľovým filtrom, ktorý dokáže ohriať vzduch bez nejakých strát. V prípade, že máte alergie alebo máte astmu, tak si môžete nainštalovať aj filter na oxid dusičitý. Aj v tomto pomôže klimatizácia.

Zvážte tepelné čerpadlo

Namiesto plynového, naftového alebo elektrického systému je lepšie zvoliť práve tepelné čerpadlo. Je to účinný spôsob, ako dosiahnuť nízkouhlíkové vykurovanie v dome, takže bude viac ekologickejší. Dôležité je, aby vám s tým pomohol profesionál, pretože všetko musí fungovať správne. Tepelné čerpadlo sa dá nainštalovať do domu aj dodatočne, no je to o čosi zložitejšie, než už pri stavbe. Nakupujte cez internet a ušetrite! Nezabudnite na zľavové kódy a zľavy z www.kuponyzdarma.sk vďaka ktorým ihneď ušetríte pri každom nákupe.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!