3 veci, bez ktorých sa v lete nezaobídete. Máte ich všetky?

Na nákupnom zozname pred letnými prázdninami sú vždy plavky a opaľovací krém. No na ďalších šikovných letných pomocníkov sa už ale zabúda. V tomto článku si môžete prečítať tipy na letnú výbavu, bez ktorej sa ženy, ale častokrát ani muži, jednoducho nezaobídu.

3 veci, bez ktorých sa v lete nezaobídete. Máte ich všetky
3 veci, bez ktorých sa v lete nezaobídete. Máte ich všetky? (Foto: unsplash.com)

Neviditeľné ponožky

Niekedy sa im hovorí aj „ťapky“ alebo „šľapky“. Sú to nízke silónové ponožky s vykrojenou vrchnou časťou. Vezmete si ich do balerínok alebo napríklad lodičiek, bez toho, aby vám silonky vykukovali von. Vďaka ťapkám sa noha v balerínkach nepotí a topánky vás nedrú.

Fľaša na vodu

Poslednou vecou, bez ktorej by ste v lete nemali nikdy vyraziť z domu, je fľaša vody. Strážte si pitný režim a vypite približne 2-2,5 litrov tekutín denne. Vďaka vlastnej fľaši nemusíte čakať, či niekde stretnete obchod s balenou vodou, a máte prehľad, koľko ste toho vypili. Vyberajte vždy kvalitnú fľašu s tesných uzáverom, aby vám voda nevytiekla napríklad do batohu.

Olej po opaľovaní

Opaľovacie krémy sú povinnou letnou výbavou, no aby ste svojej pokožke dopriali stopercentnú starostlivosť, myslite na ňu aj po slnení a kúpte si preto radšej olej. Ten kožu upokojí, zregeneruje a urýchli hojenie, takže je najlepší pomocník na spálenú pokožku.

Potrite ním podráždené miesta, ale dávajte pozor na to, kedy ľubovníkový olej použijete. Po namazaní sa by ste nemalichodiť na slnko, pretože obsahuje hypericín, ktorý zvyšuje citlivosť kože na slnko. Koža by začervenala a mohla by vás svrbieť, takže počkajte asi 8-12 hodín než sa znovu vydáte na slnko. Rada je jasná: Na upokojenie pokožky dobre pomáha a zaberá okrem ľubovníkového oleja tiež nechtíkový alebo lopúchový olej.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!