Ako pestovať zázvor z podzemku zo supermarketu

Zázvor je možné poznať vďaka jeho nezameniteľnej chuti. Svoju obľubu si ale získal aj kvôli liečivým účinkom. Už jedna šálka zázvorového čaju vie spoľahlivo odplašiť blížiacu sa chrípku. Ako si ale vypestovať domáci čerstvý zázvor? To sa dočítate v tomto článku. A môžete tiež vyskúšať recepty zo zázvoru, ktoré určite prospejú vášmu telu.

Ako pestovať zázvor z podzemku zo supermarketu
Ako pestovať zázvor z podzemku zo supermarketu (Foto: unsplash.com)

Ako pestovať zázvor?

Zázvor vo forme sadeničiek nie je za bežných okolností možné kúpiť, ale môžete si ho vypestovať z podzemku. Tie najčerstvejšie kúsky zázvoru kúpite na tržnici, ale použiť sa dá aj zázvor kúpený v supermarkete. Keďže sa zázvor množí vegetatívne, teda z rozrastajúcich sa odnoží, vyberajte nezoschnuté kúsky, na ktorých sú vidieť púčiky (svetlo hnedé až žlté výstupky).

Asi do troch štvrtín kvetináča nasypte zmes substrátu a rašeliny. Potom položte podzemok na substrát púčiku smerom hore. Dosypte kvetináč zmesou substrátu a rašeliny tak, aby podzemok nebolo vidieť. Kvetináč preložte na teplé a slnečné miesto a zalievajte tak, aby pôda zostala vlhká.

Podzemok vám vyklíči za 2-3 týždne a rastie rýchlo. Po niekoľkých mesiacoch začne zelená rastlina vyschýnať. Neľakajte sa, je to správne. Schnutie značí, že môžete podzemok z pôdy vybrať, časť odrezať, spracovať a zvyšok znovu zasadiť. Celý proces môžete opakovať stále dokola aj niekoľko rokov.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!