Vytvorte si oázu pokoja v blízkosti vášho domu

V štádiu úpravy terénu si čoraz viac kladieme otázky, ako usporiadať priestor okolo nášho domu tak, aby nám vyhovoval po všetkých stránkach a poskytoval potrebný komfort čo najlepšie. A práve exteriérová dlažba by vám mohla dať na všetky dôležité otázky adekvátne odpovede.

Vytvorte si oázu pokoja v blízkosti vášho domu
Vytvorte si oázu pokoja v blízkosti vášho domu (zdroj: unsplash.com)

Tak sa poďte spolu s nami na potrebné informácie pozrieť.

Zvážte veľkosť plochy

Pred zakúpením dlažbových dosiek je potrebné pochopiť, aká veľká bude plocha, ktorú chcete vydláždiť, a akému zaťaženiu bude vystavená. To ovplyvňuje nielen veľkosť dlaždice, ale aj jej hrúbku. Veľmi malé dlaždice nie sú na veľké plochy vhodné a veľké dlaždice sa zasa neodporúčajú na úzke a kľukaté cesty. Pokiaľ ide o hrúbku, všetko závisí tiež od očakávaných zaťažení.

Pevnosť dlažby a jej vlastnosti

Pri dlažbe určenej do vonkajšieho priestoru je veľmi dôležitá jej pevnosť a odolnosť. Poveternostné podmienky nie sú vo vonkajšom prostredí stabilné, preto by ste mali zvážiť dlažbu a vhodný bazénový lem aj podľa toho, v akom klimatickom pásme sa váš dom a pozemok nachádza a aký je charakter okolia a podlahy.

Nepodceňujte dizajn

Plne funkčná, mrazuvzdorná a mechanickému tlaku odolávajúca podlaha je v exteriéri základ. Dôležité ale je, aby bola aj dizajnovo krásna. Exteriérová dlažba z travertínu takýmto materiálom určite je. Okrem vysokej pevnosti, je mimoriadne vkusná, elegantná, a pritom nenáročná na údržbu.

A určite vás prekvapí aj svojou prijateľnou cenou pri zachovaní vysokej kvality. Takže, ak si chcete na svojej záhrade alebo v blízkosti domu vytvoriť svoj malý kúsok raja, odporúčame vám prírodný obkladový kameň od travert.sk

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!