Na pôjd bezpečne a s eleganciou

Ťažko prístupné podkrovné priestory a málo miesta pod nimi – situácia, ktorá sa nedá riešiť klasickým schodiskom alebo obyčajným rebríkom, ktorého použitie nie je príliš vhodné najmä z hľadiska bezpečnosti. Praktické a bezpečné riešenie ponúkajú podkrovné sťahovacie schody.

Na pôjd bezpečne a s eleganciou
Na pôjd bezpečne a s eleganciou (zdroj: komerčný článok)

Základnou požiadavkou na sťahovacie schody je ich kvalitné materiálové prevedenie. „Podkrovné schody vyrobené z dreva majú minimálnu rezistenciu voči klimatickým výkyvom – postupom času sa tak môžu vplyvom vlhkosti a teplotných zmien poškodiť. Určite preto odporúčam voliť celokovové sťahovacie schody,“ radí Peter Paksi, obchodný riaditeľ spoločnosti JAP FUTURE, ktorá sa zaoberá výrobou pôjdových sťahovacích schodov už viac ako 25 rokov, a pokračuje: „Napríklad sťahovacie schody KOMBO sú vyrobené z kovových bočníc i nášľapov, ktoré sú navyše vybavené protišmykovým materiálom. Ich harmonikový tvar s charakteristickým nadväzujúcim zaoblením zaisťuje pohodlný a bezpečný výstup na pôjd, pretože bočnice zároveň slúžia ako praktické úchytky.“

Povalové sťahovacie schody KOMBO navyše spĺňajú prísne požiadavky pre nízkoenergetické a pasívne domy.

„Normovaná hodnota tepelného prestupu je pasívnych domoch U = 0,8 W / m2.K. Sťahovacie schody KOMBO majú túto hodnotu U = 0,71 W / m2.K. Ešte o trochu lepšie sú na tom potom podkrovné sťahovacie schody ARISTO tvorené skladacím rebríkom, ktorých konštrukcia má hodnotu tepelného prestupu U = 0,66 W / m2,“ dodáva Petr Paksi.

Takto nízkeho tepelného prestupu bolo pri schodoch ARISTO docielené izolačnou minerálnou vatou a tiež pridaním horného zatepleného veka, ktoré sa otvára súbežne so spodným.

Viac na www.jap.sk

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!